The Rising: Ballad Of Mangal Pandey izle | Aamir Khan Filmleri

Film Bilgileri997izleme
The Rising: Ballad Of Mangal Pandey izle | Aamir Khan Filmleri

The rising: ballad mangal pandey izle, The rising: ballad mangal pandey altyazılı full izle filminde Mangal Pandey İngiltere Kraliyet ailesine bağlı olan bir şirketin askerlerinden biridir. İngiltere’nin sömürgesi olan Hindistan’ın korunması için bizzat Hintli asker gruplarında bulunan Mangal Pandey, binlerce Hintli askerlerden biridir. Bu gurpta birçok Hintli asker bulunduğu gibi İngiliz askerlerde bulunmaktadır. Bu askerlerden biri olan William Gordon, Mangal Pandey ile büyük bir dostluğun temellerini atarlar. Arkadaşlıkları çok ilerleyen bu ikiliyi gelecekte büyük bir sınav beklemektedir. Hindistan’da bir söylenti ççıkmıştır. Söylenenlere göre İngiliz hükümeti yeni bir ürün geliştirmiştir. Üründe birçok sakıncalı madde bulunduğu için insanlar tarafından yasaklanmıştır. Ürün dişler ile açılmalıdır. Ancak inek ve domuz yağı bulunan bu ürünün dişler ile açılması  The rising: ballad mangal pandey izle filminde büyük bir sourn teşkil etmektedir. Hindulara göre inek kutsal bir varlıktır. Yine müslümanlara göre domuz tamamı ile haram bir hayvandır. Bu nedenle ne Hindular ne de Müslümanlar bu ürüne el dahi sürmek istemezler. İngilizler bu ön yargıyı yıkmak için Hindistan’da asker olan William Gordon ile anlaşırlar. William Gordon’un görevi bellidir. Ürün hakkında bu yanlış söylentiyi yıkmakıdır. Bu nedenle Willam Gordon dostu  Mangal Pandey’den yardım ister. Mangal Pandey ile çalışarak bu ürünün  söylenildği gibi sorun teşkil etmediğini ortaya çıkarır.

The rising: ballad mangal pandey izle

Büyük Bir Dostluk

William Gordon’un Mangal Pandey ile dostluğu Pandey’in Gpdon’un hayatını kurtarması ile başlar. Aralarındaki  samimiyet zamanın geçmesi ile artmış ve aralarında büyük bir dostluk oluşmuştur. Bu dostluğu ne farklı olan dinleri ne de ırkları arasındaki uçurum engellemez. İngilizlerin bir tüfek icat ederek bu tüfette domuz ve inek yağından kullanılan bir barutu oluşturmaları ile ülkede büyük bir dedikodu dolaşır.  Bu barutun  tüfeğe konulması için ağız ile açılma şartı bulunmaktadır. Bu durumda özellikle askerler arsında büyük bir ikilemin oluşmasını sağlar. Zira İngilizlerin kontrolünde bulunan Hintli askerler içinde hem müslümam hem de hindu dinine sahip askerler bulunmaktadır. Hint yapımı filmleri arasında gerçek hayattan alma bir senaryoya sahip olan film Aamir Khan filmleri izle arasında en iyiler konumundadır. Yalanlar Ve Sonrasında Gelen Çatışma

Barutta problem olmadığının kanıtı asker iinde lider konumunda bulunan William Gordon’a düşmektedir. Gordon ilk olarak dostu Pandey’e bu  söylentinin doğru olmadığını anlatmak zorundadır. Daha sonra Gordon arkadaşı Pandey ile birlikte The rising: ballad mangal pandey altyazılı  izle tüm halka söylentinin gerçek olmadığını kanıtlamak için bir dizi çaba içerisine girerler. İngiliz hükümetinin emirlerine göre Gordon’a araştırma yapması ve barutun kirlilikten uzak olduğunu söylemesi gerekmektedir. Gordon’a büyük bir bağlılığı bulunan Mangal kartuşu ısırır. Ancak Pandey söylentinin doğru oladuğunu ve kartuşların hayvan yağı le desteklendiğini anlar. Bu durum Gordon ile Pandey arasında soğukluğun girmesin neden olur. Pandey’e göre Gordon onu kandırmıştır. Pandey lider olarak askerlerin başına geçerek çatışmaya patlak verecek savaşın kıvılcımını atar.

  • IMDB Puanı:8.4
  • Yönetmen Adı:Ketan Mehta
  • Oyuncular:Aamir Khan , Rani Mukherjee , Kiron Kher , Toby Stephens , Om Puri
  • Tür: Ustanın Filmleri
  • Yapımcı:Bobby Bedi , Puja Bedi
  • Yapım Yılı:2005 - Hindistan
  • Senaryo:Ranjit Kapoor , Farrukh Dhondy
  • Ekleyen:
  • Eklenme Tarihi:20-01-2017
  • Etiketler:
Yorum Yap
Benzer Filmler
recep ivedik 5 izle - ölüm günün kutlu olsun izle -