Onu Sarıya Boya izle Altyazılı Full HD | Aamir Khan Filmleri

Film Bilgileri647izleme
Onu Sarıya Boya izle Altyazılı Full HD | Aamir Khan Filmleri

Onu sarıya boya izle, Onu sarıya boya full izle, Onu sarıya boya altyazılı izle filminde genç, mücadele İngiliz bir araştırmacı o olan Sue üniversite okurken dedesinin günlüğünde ulaşarak buradaki izler sayesinde Hindistan’a gitmek için yola koyulur. Dedesinin yazdıklarından yola çıkarak bir belgesel çekmek isteyen Onu Sarıya Boya izle filminde birkaç arkadaşı ile birlikte yola koyulurlar. Dedesinin yazdıklarına bakılacak olursa Sue Hindistan’da büyük liderler ile karşılaşacaktır. Bu liderlerin devrimci karakterlerini bir belgeselde canlandırmak isteyen Sue oyuncu arayışına girer. Oyuncuları bulmasına rağmen Sue onları bağımsızlık hareketi hakkında bir filmde oynama fikrinde çok hevesli olmamasına rağmen, Sue sonunda onları ikna etmeyi başarıyor.

Onu sarıya boya izle

Laxman Pandey, bir sağ kanat siyasi parti üyesidir. Film çekimi sürecinde, Hindistan’ın devrimci kahramanlarının idealizmi baş savunucularına sızar. Kendi hayatlarının Sue’nun filminde tasvir ettiği karakterlerle oldukça benzer olduğunu ve bir zamanlar devrimleri rahatsız eden durumun kuşaklarında devam ettiklerini yavaş yavaş fark etmeye başlarlar. Bu arada, Ajay bir uçuş teğmenidir. Hindistan hava kuvvetleri yaptığı jet sürüşünde Sonia nişanlısının Ajay’ın ölümü ile sonlanacak bir uçak kazası olduğunu öğrenir. Yapılan araştırmalarda hükümet, Onu Sarıya Boya altyazılı izle filminde kazanın pilot hatadan kaynaklandığını ve soruşturmayı kapattığını bildirir. Ajay’ın ana pilot olduğunu bilen Sonia ve arkadaşları resmi açıklamayı kabul etmezler. Sonia ve arkadaşları Ajay’ın uçaktan atlayacağı sırada kalabalık bir şehre çarptığı zaman binlerce insana zarar vermemek için binlerce hayatını kurtarmak için hayatını feda ettiğini iddia ederler. Savunma bakanı protestoları yalanlar ve karalama kampanyası içine girer. Bu arada iç işlerde protestolar nedeni ile karışıklıklar meydana gelmeye başlar. Büyük bir hızla yayılan protestolar nedeni ile Ajay’ın ölümünden intikam almak isteyen kişiler savunma bakanını öldürürler. Gerçekler Ortaya Çıkıyor

Bakanın teröristler tarafından öldürüldüğü ve medyada şehit düştüğü yayınlanır. Kamoyu bu durumu bu şekilde bilmelidir. Cinayetlerin ardındaki niyetlerini ortaya çıkarmak ve teröristler hakkında bilgi verilmesi için devlete bağlı birçok radyo kurumu çalışır. Büyük bir özgürlük mücadelesi başlar ve kim kimin tarafında belli olmayacak bir düzeye gelir. Film, Sue’nun erkeklerin hayatına etkisini anlatan sahneleri ile tamamlanıyor. Şehit düşen ve hayallerde buluşan özgürlük savaşçılarını Ajay’ın tavsiyesine uyarak hayal ettiklerinde zaferi kutlayan mutlu kişilerin varlığını görür. Ölüm sonrası hayatı düşünene Sue ve Sonia bu hayatta herkesin mutlu olduğu şehit düşen Ajay ve arkadaşlarının zaferi kutladıklarını görür ve gülümserler. Aamir Khan’ın oyunculuğu ile Hindistan bağımsızlık hareketlerinin anlatıldığı filmde birçok gerçekler de yüz yüze kalınmaktadır. Hindistan’ın geçmişinden yola çıkarak geleceği hakkında öz eleştiri yapılmasını sağlayan film Aamir khan filmleri arasında en iyiler arasında bulunmaktadır. Gerçek hayattan alıntı bir senaryoya sahip olan film sizleri başka dünyalara götürür.

  • IMDB Puanı:8.5
  • Yönetmen Adı:Rakeysh Omprakash Mehra
  • Oyuncular:Aamir Khan , Sharman Joshi , Madhavan , Siddharth , Anupam Kher
  • Tür: Ustanın Filmleri
  • Yapımcı:David Reid , Rakeysh Omprakash Mehra
  • Yapım Yılı:2006 - Hindistan
  • Senaryo:Rakeysh Omprakash Mehra , Renzil D'Silva
  • Ekleyen:
  • Eklenme Tarihi:28-01-2017
  • Etiketler:
Yorum Yap
Benzer Filmler
recep ivedik 5 izle - ölüm günün kutlu olsun izle -