Mela izle Türkçe Altyazılı Full Tek Parça

Film Bilgileri3.414izleme
Mela izle Türkçe Altyazılı Full Tek Parça

Mela izle

Mela’nın Ocak 2000’de piyasaya sürülmesinin en yeni sürümlerinden biri, dinamit bir filmin para biri olması gerekiyordu. Aamir khan’ın öncülüğünde süper star vardı ve o sırada Dharmesh Darshan tarafından yönetmenliği yapıldı, en iyi klasik hit Raja Hindustani (Aamir ile birlikte) yapmaktı. Twinkle Khanna, kadın lider ve belki de filmin en önemli yönü Aamir’in kardeşi Faisal’in, Vikram Bhatt’ın Madhosh’daki felaket bir başlangıcından sonra filmdeki oyunculuk dünyasına dönüş yapacağıydı. Film, devasa bir ticari provokatör olarak lanse edildi ve izleyiciler, bahsedilen faktörlerin bir araya gelmesinin büyüsünü görmek için sabırsızlanıyorlardı. Mela serbest bırakıldı ve … kelimenin tam anlamıyla bir gişe felâketiydi. Eleştirilerek eleştirildi, alay edildi ve unutuldu. Böyle bir yetenek ve muazzam beklentileri olan bir film için, bu yıkıcı darbe, Aamir haricinde, herkesin hayatını büyük ölçüde etkiliyordu. Aslında, Mela’nın başarısızlığı ertesi yıl Lagayan’la birlikte geri döndüğünde Aamir’i daha da güçlendirdi ve ondan beri hiç geri bakmadı. Ancak, Mela 16 yıl sonra izlendiğinde gerçekten o kadar da kötü mü? Hadi bulalım…

Mela full izle

Mela izle filminde MelaMela, ağabeyi (Ayub Han) dönüşünü bekleyen, kaygısız, masum bir genç kadın olan Roopa’nın (Twinkle Khanna) hikayesini anlatıyor. Döndüğünde, kardeşlerin mutluluğu sınır tanımıyor ve dünya ideal ve güzel bir yer gibi görünüyor. Bununla birlikte, Roopa’nın köyünü terörize etmeye başlayan Gujjar (Tinu Verma) adlı terör, sonunda ağabeyi öldürüp dikkatlerini ona çeviriyor. Roopa, Gujjar’ı yok edeceğine olan yeminiyle kaçar ve sonradan ölü kabul edilir. Roopa, doğal olarak, 2 arkadaşı, sevimli Kishan’ı (Aamir Han) ve Shankar’ı (Faisal Han) yaşar ve arkadaş olur. Kishan ve Roopa aşık olurken Roopa ve Shankar kardeş bir ilişki geliştirir. Gujjar’ı yenmek için hepsi bir araya gelerek hikayenin geri kalanını oluşturur.

Mela türkçe altyazılı izle

Gösteriler açısından hiç kimse gerçekten en iyisidir. Normalde hafif rolleri olan Aamir, burada biraz sinir bozucu. Bunun için onu sorumlu tutmuyorum, yönetmeni suçluyorum çünkü hepimiz onun ne kadar başarılı bir sanatçısı olduğunu biliyoruz. Twinkle o kadar da kötü değil, ama yoğun sahneleri çok melodramatik hale geliyor. Bir kez daha, yönetmeni suçluyorum. Aslında Faysal Khan en iyisi, ama kardeşi karşısında, solo lider bir insanın olması gereken ekran varlığından yoksundur. Tinu Verma, korkunç bir varlık ve bakışla Gujjar olarak oldukça iyi. Bundan sonra çok kötü rol alamadığı için şaşırmıştı. Johnny Lever’den Asrani’ye, Navneet Nishan’a yapılan tüm destekler tamam.

Mela filmini izle

Anu Malik, Leslie Lewis ve Rajesh Roshan’ın film müziği kesinlikle ortalama. Alka Yagnik’in sadece “Mela Dilon Ka” adlı şarkısı hatırlamaya değiyor. Ve film boyunca bir kaç farklı iterasyon olduğu için kimse asla unutmayacak (Darshan’ın filmlerinde ortak olan ve başlığı sana değen bir özellik). “Dekho 2000 Zamana Aa Gaya” şarkısının muhtemelen Aurir’in gurur verici anlarından biri olarak hatırlanmadığına da eminim. Şimdi senaryoya ve yöne. Filmin yapıldığı zamanı düşünerek, senaryonun yanlış bir yanı yoktur. O zamanlar, bu masala intikam potavarcıları geçidi yönetir ve genellikle çok başarılıydılar. Bu filmde hepsi vardı – intikam, aşk, şarkılar, komedi – her şey. Ancak, film iddialı değil. Dumb & Dumber gibi Hollywood filmlerinden pervasızca kopar ve yeni bir zemin oluşturmaz. Komedi düzleşiyor, intikam öyküsü yol, çok melodramatik (neredeyse neredeyse depresyona girdiğiniz noktaya) yol açıyor ve aşk hikayesi açısı zorlanıyor. Darshan, Raja Hindstani ile (daha melodramatik ama hoşgörülü) daha iyi bir film yaptı ve Dhadkan’la (ki en iyi eseri olduğunu düşünüyorum) mükemmel bir sonraki film yaptı. Burada sahnelerin arkasında neyin yanlış gittiği belli değil. Belki ego çatışmaları, belki aşırı güven, belki de tutku eksikliği. İşler burada bir araya gelmez ve kötü gösterir. Bunu söyleyince, yine de filmi tavsiye ederim. Niye ya? Çünkü bu eğlenceli değil Sıkılmayacaksınız, önünüzdeki her şeye gülünecek ve yaklaşık 3 saatlik bir çalışma süresine rağmen nereye gideceğine dair kredi verecek ve film oldukça hızlı ilerleyecek. 90’ın masala flamalarıyla yanlış olan her şeyin temsilcisidir ve bu şimdi bir tür dehşet verici zevklerden biri haline gelmiştir. Sizlerde bu oyuncuya ait filmleri Aamir khan sayfasına tıklayarak full izleyebilirsiniz.

  • IMDB Puanı:7.9
  • Yönetmen Adı:Dharmesh Darshan
  • Oyuncular:Aamir Khan , Johnny Lever , Tiku Talsania , Twinkle Khanna , G. Asrani
  • Tür: Ustanın Filmleri
  • Yapımcı:Umed Jain , Raksha Mistry
  • Yapım Yılı:2000 - Hindistan
  • Senaryo:Robin Bhatt
  • Ekleyen:
  • Eklenme Tarihi:09-01-2017
  • Etiketler:
Yorum Yap
Benzer Filmler
recep ivedik 5 izle - ölüm günün kutlu olsun izle -