Earth izle 1998 Full Tek Parça Altyazılı

Film Bilgileri1.330izleme
Earth izle 1998 Full Tek Parça Altyazılı

Earth izle

Earth izle filminde Hindistan, boş vakitlerinde Hindistan’ı sömürgeleştirerek, bağımsızlığını göze batmayan acele ile kabul etti. İngiliz vesayeti olan Lord Mountbatten bile, beklenmedik bir şekilde, bağımsızlık tarihinin gelecekte birkaç yıl değil birkaç ay olduğunu ilan ettiğinde, en açık sözlü milliyetçileri bile şaşkına çevirdiler. İngilizlerin 15 Ağustos 1947’de çekilme kararı, Hindular ile Müslümanlar arasındaki rekabeti gidermek için düzenli bir yol bulamayan bir ülke bıraktı ve Hindistan ile Pakistan’ın dini çizgiler boyunca bölünmesi, kan dökülmesine, katliamlara yol açtı ve bu filmde “Tarihteki en büyük ve en korkunç nüfus mübadelesi” diyor. “Earth”, o trajediyi Lahor’da, o zaman Hindistan’da, şu anda Pakistan’da bir grup arkadaşının gözünden gören bir film. Müslümanlar, Hindular, Sihler, Parseeler, hatta bir Hıristiyan ya da ikisi var. Ezelden beri yan yana yaşıyorlardı ve o kadar idealist düşünceler bu durumun devam edebileceğini düşünüyor. Ancak Hindistan’ın Kuzey İrlanda, Ortadoğu ve Yugoslavya ile birlikte kanıtladığı gibi, tüm inançların pek çok üyesi, bir mümini öldürmek için hiçbir günah olarak değerlendirmiyor. Aamirkhanfilmleri.org sunar.

Earth izle Film, beludrama değil, bir melodram ve romantizm olarak anlatılıyor ve bu onu daha etkili hale getiriyor. Hareketin büyük kısmını, güzel Hindu dadı olan veya “ayah”, bir arkadaş çevresi içindeki tüm erkekler tarafından takdir edilen Lenny adında küçük parse bacaklı bir Parsee kızı gözüyle görür. Ayah parlak gözleri ve sıcak bir gülümseme ile Shanta (Nandita Das) ‘dır. Yavaşça, Müslüman olan bir masör olan Hasan’ı sevmeye geliyor. “Ice Candy Man” olarak bilinen ve Hintli yıldız Aamir Khan’ın oynadığı, Dil’i seviyor, sevmiyor, Dil. Lenny’nin kibar annesi ve şefkat babası tarafından yönetilen zengin bir Parsee evinde hayatının keyifli olması.

Arkadaşlar yakın bir parkta toplanıyorlar, bazen siyasi konuşurlar. Hepsi dine dayalı nefretin üstünde olduklarını kabul ederler. Küçük kız bakıyor ve dinliyor. Hasan, utangaç Shanta’yı mahkemeye çıkarırken sık sık karşımıza çıkıyor ve ekranlar siyaha dönmeden hemen önce ilk baştan çıkarıcı öpücüğünü paylaşırken izliyor; bu uğursuz müzik, Hindu mültecilerin yeni Pakistan’dan Hindistan’a doğru yürüyüşe çıkmasını ve Müslümanlar’ın aksini taklit ediyor. seyahat.

Earth full izle filminde ingilizlerin taçlarındaki mücevheri elleriyle yıkamasıyla ortaya çıkan karışıklığın ve acının hayal etmesi bizim için zor. Soyadı ünlülerle başlayanların evlerini ve eşyalarını terk etmek zorunda kaldıkları ve kuzeyde trek ettikleri bir Birleşik Devletler düşünün; ünsüzleri olanlar her şeyi geride bırakıp güneye doğru yola koyulmalıydı. Şimdi kana susamış kanlı çeteleri her yönden ekleyin. Film, Bapsi Sidhwa’nın “Cracking India” romanına dayanıyor. Kısmen otobiyografik olduğu söyleniyor. Gruplar arasındaki son anları anımsıyor, özellikle parlak renk uçurtmalarla uçan çatılarda bir gün harcıyor. Birkaç hafta sonra, aynı çatılardan aynı insanlardan bazıları, ateşleri olan Hindu örgütlerini (“itfaiyeci” sprey benzini) ve kollarını iki otomobile bağlayan bir mafya tarafından ikiye bölünmüş bir Müslüman adamı izliyorlar. Evde küçük Lenny ve kardeşi en sevdiği oyuncak bebeğini ikiye bölüyor ve Ayahan tekrar tekrar birbirine dikiş atmaya çalışıyor.

Bir mafya yanlış dinin gizli birisini bulmaya çalışırken kapanış sahneleri binlerce kez tekrar edilmelidir, iyi kalpli insanlar koruma sağlamaya çalışıyorlar. Bir çocuğun böyle bir durumu görme ve yardım etmeye çalışırken zarar verme yolunda bir takım kaçınılmaz mantıklar vardır. Bu, temel bir öğreti olarak diğer dinlerin hoş görüşüne sahip olmayan herhangi bir dini sorgulamaya iten tür bir film. Eğer Tanrı insanları ona birçok biçimde ibadet etmeye mecbur bırakırsa, biz onlara göre onun adını öldürelim mi? “Earth”, daha önceki filmi “Fire” (1997) lezbiyenliği ilgilendiren ilk ciddi Hint filmi olan Deepa Mehta tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Seks ve Bölme sonrasında “Su” ya geçmeyi, “Hinduizm vicdanla doğrudan çeliştiğinde neler olacağı” konusunda ilerlemeyi planlıyor. Bu konularda hâlâ hassas olan bir toplumda cesur olmasa da hiçbir şey değildir. (Sidhwa romanı Pakistan’daki en iyi edebiyat ödülünü kazansa da “Dünya” yasaklanmış, Hindistan’da sansür memeleri yumuşak, tatlı seks sahnesini kesip beş kesim yapmıştı.) Gerçek şu ki, birçok Amerikalı Hindistan’ı tanımıyor Ve Pakistan bir zamanlar bir ülkeydı ve az sayı Partition için açıklama yapabilecekti. “Dünya”, izleyicilerinden çok fazla tarih gerektirmeyen, bilinmesi gereken şeyleri açıklayan ve evrensel bir mesajı olan, çünkü bir mafya bir din adı altında oluştuğunda etkilidir; ilk kazazede genellikle Din öğretimi.Sizlerde earth izle filmini izleyerek film hakkındaki düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. En iyi Aamir khan filmleri için aamirkhanfilmleri.org sayfasını ziyaret ediniz.

  • IMDB Puanı:8.5
  • Yönetmen Adı:Deepa Mehta
  • Oyuncular:Aamir Khan , Nandita Das , Raghuvir Yadav , Gulshan Grover , Rahul Khanna
  • Tür: Ustanın Filmleri
  • Yapımcı:David Hamilton , Sean Atkinson
  • Yapım Yılı:1998 - Hindistan
  • Senaryo:Deepa Mehta , Bapsi Sidhwa
  • Ekleyen:
  • Eklenme Tarihi:11-01-2017
  • Etiketler:
Yorum Yap
Benzer Filmler
recep ivedik 5 izle - ölüm günün kutlu olsun izle -